PORADY EKSPERTA

Opalenizna utrzymuje się na skórze od 6 do około 9 dni. Trwałość zależy od kilku czynników na które sami mamy wpływ: odpowiedniego przygotowania się (zastosowania peelingu przez zabiegiem) oraz od nawilżania skóry balsamem po zabiegu. Zalecamy intensywne nawilżanie, co przedłuża trwałość opalania natryskowego.

 

Czy opalenizna jest równomierna?

Sprzęt marki SunFX, stosowany do zabiegu opalania natryskowego posiada funkcję regulacji przepływu, która umożliwia nałożenie płynu lekką mgiełką, dając pełną precyzyjność i zapewniając równomierne rozłożenie preparatu. W związku z tym nie ma ryzyka, że na ciele pozostaną zacieki czy plamy.

Jak schodzi opalenizna?

To pytanie jest bardzo często zadawane przez klientki i jest to najczęstsza obiekcja. Prawidłowo zaaplikowane opalanie natryskowe wygląda bardzo naturalnie i do złudzenia przypomina naturalną opaleniznę. Dobrej jakości płyny brązujące używane w naszym Studiu nie powodują efektu zażółcania skóry, a proces ?blednięcia? jest niezauważalny i stopniowy. W każdym momencie istnieje możliwość wykonania dokładnego pilingu w celu usunięcia resztek opalenizny.

Który odcień będzie dla mnie odpowiedni?

Proponujemy kilka odcieni płynów służących do opalania. Personel naszego Studia Opalania został odpowiednio przeszkolony i z łatwością doradzi Państwu, który poziom opalenizny będzie najefektowniejszy.

Jak długo trwa zabieg opalania natryskowego?

Samo nakładanie płynu, przez doświadczoną kosmetyczkę nie powinno zająć dłużej niż 10 minut. Następnie ciało jest suszone przez kilka minut specjalną suszarką, w którą wyposażone jest urządzenie. Cała procedura to około 20 minut.

Czy opalenizna brudzi ubrania?

Płyn do opalania natryskowego jest koloru ciemno brązowego. Jest to testowy barwnik, który ułatwia pracę kosmetyczce, ponieważ widzi ona gdzie już nałożyła preparat a gdzie nie. Barwnik ten jest całkowicie zmywalny przy pierwszej kąpieli. Przychodząc na zabieg najlepiej ubrać ciemne, luźne rzeczy. Po utrwaleniu opalenizny i pierwszej kąpieli, nie ma ryzyka pobrudzeń. Oczywiście należy pamiętać, iż w miejscach gdzie się intensywnie pocimy, szczególnie latem, tj szyja, pod pachami mogą wystąpić zabrudzenia spowodowane złuszczaniem się ?opalonego naskórka?.

Jak długo utrzymuje się opalenizna?

Opalenizna utrzymuje się około 2 tygodni przy odpowiedniej pielęgnacji i braku intensywnego złuszczania mechanicznego

Mam bardzo jasną karnację. Czy ta metoda opalania jest dla mnie?

Oczywiście, że tak. Zabieg nadaje się dla każdego rodzaju skóry.

Jak mogę być ubrana podczas zabiegu opalania natryskowego?

Można się ubrać według własnego uznania, tak aby czuć się komfortowo. Klienci opalają się w bikini, w stringach, kostiumie kąpielowym lub nago.

Czy preparat może być aplikowany na twarz?

Tak, preparat jest w bezpieczny sposób aplikowany na całe ciało.

Czy opalanie natryskowe nie powoduje ryzyka dla kobiet w ciąży i matek karmiących?

Tak, opalanie natryskowe jest rekomendowane przez lekarzy dermatologów jako alternatywa dla wszystkich, którzy nie mogą opalać się na słońcu.

Czy może wystąpić pomarańczowy kolor opalenizny i smugi?

W naszym Studiu Opalania stosujemy płyny brązujące renomowanej firmy SunFX, które gwarantują uzyskanie pięknej, brązowej opalenizny.

Co dzieje się z włosami, paznokciami podczas opalania?

Płyn opalający nie jest wchłaniany przez paznokcie i włosy, ani nie zmienia ich barwy. Dla pełnego komfortu klienta stosujemy jednorazowe czepki ochronne.

Jak często można korzystać z opalania natryskowego?

Nie ma żadnych ograniczeń co do częstotliwości zabiegu, ponieważ metoda ta jest całkowicie bezpieczna dla naszej skóry.

Czy istnieje ryzyko wystąpienia piegów na mojej skórze podczas opalania natryskowego?

Podczas opalania natryskowego brak jest czynnika, który mógłby wywołać wystąpienie piegów na skórze. Wręcz odwrotnie, to właśnie w wyniku opalania natryskowego w wielu przypadkach piegi czy inne plamki stają się mniej widoczne na skórze. Wynika to z faktu, zmniejszenia się kontrastu pomiędzy piegami, a odcieniem skóry.

Czy opalanie natryskowe zabezpiecza moja skórę przed promieniowaniem UV?

Proces ciemnienia skóry pod wpływem opalania natryskowego nie ma nic wspólnego z procesem powstawania melaniny, jak ma to miejsce podczas opalania promieniami UV. Dlatego też ten rodzaj zabarwienia nie chroni nas w nawet znikomym stopniu przed działaniem promieni słonecznych. Skóra po opalaniu natryskowym wciąż wymaga skutecznej ochrony jaką dają preparaty z filtrami ochronnymi.

Jak zanika opalenizna?

Specjalny skład płynu opalającego działa na aminokwasy w rogowej warstwie naskórka wywołując zmianę barwy. Jako, że jest to martwa warstwa skóry, ulega ona naturalnemu złuszczaniu, co powoduje stopniowe, powolne zblednięcie opalenizny, podobnie jak ma to miejsce w naturalnej opaleniźnie słonecznej.

 

Chat
1
Close chat
Dzień dobry! W czym możemy Ci pomóc?

Start