O ZABIEGU

 

Zabieg opalania natryskowego na całe ciało trwa około 20 minut, z czego same nakładanie preparatu około 5 minut. Jest wykonywany na stojąco w specjalnej kabinie. Preparat rozprowadzamy specjalnym aplikatorem. Jeżeli planują Państwo imprezę, wesele lub inne ?wielkie wyjście? proponujemy wykonanie opalania na 2-3 dni przed tą datą.

 

Przygotowanie do opalania natryskowego

 

Do zabiegu opalania natryskowego należy się przygotować. Przede wszystkim należy wykonać peeling całego ciała, który nie natłuści skóry ? można w tym celu użyć np. specjalnej rękawicy lub gąbki i delikatnie wyszorować ciało. Jest to ważne, ponieważ usunięcie martwego naskórka wyraźnie przedłuża trwałość opalenizny. Przed zabiegiem nie można stosować kremów, balsamów, oliwek ani innych kosmetyków na ciało. Jeżeli planują Państwo depilacje, najlepiej wykonać ją na minimum 2 dni przed opalaniem. W dniu zabiegu należy założyć ciemną bieliznę, nawet jeżeli chcecie Państwo opalać się bez niej. Wskazanym jest, aby odzież była luźna, nie przylegała nadmiernie do ciała. Ponieważ płyn jest aktywny na skórze przez około 6-8 godzin, może się on wytrzeć w przylegające ubrania co może powodować nierównomierną opalenizną.

 

Po opalaniu

 

Preparat pozostaje aktywny na skórze przez około 6-8 godzin. W tym czasie DHA reaguje z aminokwasami w martwym naskórku zmieniając ich pigmentację. Przez te 6-8 godzin nie powinno się kąpać ani wykonywać aktywności, które powodują intensywne pocenie się ciała (bieganie, fitness, siłownia). Warto zaznaczyć, że żywe warstwy skóry nie mają żadnej styczności z płynem i nie są przez niego zabarwiane. Po upływie tego czasu zmywamy preparat pod prysznicem za pomocą żelu/mydła, ale bez użycia peelingu, gąbek lub rękawic do masażu. Unikamy też bardzo gorącej wody, która nadmiernie rozmiękcza skórę. Przez kolejne dni stosujemy się tej zasady ? nie korzystamy z sauny ani gorących kąpieli. Dodatkowo aby przedłużyć trwałość opalenizny warto stosować preparaty nawilżające skórę. Możemy bez przeszkód chodzić na basen, kąpać się w morzu, ćwiczyć, czy też opalać się.

 

Jaki wybrać kolor?

 

W zależności od rodzaju karnacji możesz wybrać płyny mniej lub bardziej brązujące. Nasze płyny do opalania natryskowego mają trzy odcienie ? 1, 2, 3. Kolor dobiera się zazwyczaj według takiego klucza:

 

  1. jasna skóra z piegami, jasne oczy i jasne, rude włosy
  2. jasne lub siwe włosy, niebieskie lub zielone oczy
  3. jasnobrązowe, brązowe lub siwe włosy, brązowe oczy
  4. ciemne włosy brązowe oczy

 

W naszym Studio pomagamy Państwu dobierać kolor odpowiedni do specyficznej karnacji.

 

Przeciwwskazania

 

Opalanie natryskowe nie ma wielu przeciwwskazań, oprócz tych najbardziej oczywistych ? takich jak przerwanie ciągłości skóry, świeże blizny, nowotwory skóry. Nie jest to też zabieg dla osób mających problemy z nadmierną potliwością, ponieważ płyn może spływać z potem, zanim zdąży odpowiednio zabarwić naskórek.

Chat
1
Close chat
Dzień dobry! W czym możemy Ci pomóc?

Start