ZDROWIE

Nasze płyny do opalania natryskowego są całkowicie bezpieczne. DHA jest substancją dopuszczoną do użycia w przez Unię Europejską oraz FDA (U.S. Food & Drag Administration). Zabieg jest polecany dla kobiet w ciąży, alergików oraz wszystkich, którzy z innych przyczyn nie mogą się opalać. Ponadto zabieg nie powoduje ekspozycji ciała na promieniowanie UV, dlatego jest doskonałą alternatywą dla solariów.

 

Naturalne opalanie a opalanie natryskowe

Wbrew powszechnemu podejściu salonów oferujących opalanie natryskowe w Warszawie nie chcemy Państwa zniechęcać do naturalnego opalania. Powszechnie wiadomo, że naturalne opalanie dostarcza organizmowi witaminy D, która zbawiennie wpływa na kości, zapobiega krzywicy, wspiera układ immunologiczny i na wiele innych sposobów pozytywnie działa na organizm. Opalanie natryskowe i naturalne opalanie świetnie się uzupełniają – jedziesz na wczasy ale nie chcesz być jedynym „białasem” na plaży, masz wesele i chcesz ładnie wyglądać, idziesz na imprezę i chcesz się dobrze czuć i świetnie bawić – wtedy z pomocą przychodzi właśnie nasze Studio Opalania Easy Tan.

 

Niebezpieczne solaria: Za dużo promieni UV

Zanim przed sylwestrową zabawą skorzystasz z solarium, lepiej się zastanów. Cztery na pięć solariów emituje promieniowanie przekraczające normy. To wyniki kontroli przeprowadzonej przez Inspekcję Handlową nie tylko w solariach, ale też salonach kosmetycznych i siłowniach w całej Polsce. Do raportu dotarła reporterka RMF FM. Bezpieczne okazało się tylko 17 procent skontrolowanych łóżek i kabin. Zdecydowana większość, bo 83 procent emitowała promieniowanie ultrafioletowe przekraczające dozwolone normy. W 6 na 10 skontrolowanych solariach norma była przekroczona dwukrotnie. Rekord to sześciokrotnie większe od bezpiecznego, promieniowanie UV. Właściciele solariów nie zdawali sobie sprawy z tego, że łóżka, które proponują klientom, mogą tak bardzo szkodzić. Często nie wiedzieli w ogóle o istnieniu jakichkolwiek norm. Dotyczyło to zarówno punktów wyspecjalizowanych w opalaniu jak i siłowni, czy luksusowych salonów kosmetycznych, gdzie solarium było usługą dodatkową.